Pytania i Odpowiedzi

1. Jak wygląda sprzęt do hydrocolonoterapii?

Są drobne różnice między producentami, ale generalnie wykonany jest z nierdzewnej stali, przymocowany do ściany lub stojący na półce, o rozmiarach 50 cm wys., 50 cm gł., 60 cm szer. Jest całkowicie zamkniętym systemem. Innymi słowy, podczas zabiegu nie wydobywają się przykre zapachy, nie ma dyskomfortu czy zanieczyszczania. Nie trzeba się na zmianę podnosić i kłaść. Klient leży na plecach i relaksuje się podczas trwania całego zabiegu.

2. Jak długo trwa każdy zabieg?

Pierwsza wizyta wymaga trochę więcej czasu niż zwykle, gdyż przed zabiegiem klient powinien skonsultować się i omówić historię swojej choroby . Jednak generalnie trwa to od 30 do 50 minut z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości.

3. Co odczuwamy podczas zabiegu?

Niewiele. Temperatura wody dostosowana jest do temperatury ciała konkretnej osoby. Ciśnienie wody odpowiada minimalnej wartości 1 psi. Temperatura, ciśnienie oraz przepływ wody są całkowicie pod kontrolą terapeuty i dostosowane są do komfortu klienta.

4. Jakie odczucia towarzyszą po zakończeniu zabiegu?

Osoby, które zdecydowały się na zabieg mówią o:

  • wrażeniu odtrucia
  • relaksie, lekkości, świeżości i czystości
  • przypływie energii
  • pogłębieniu przenikliwości i czujności

5. Z ilu zabiegów powinienem skorzystać?

Liczba kolejnych zabiegów zależy od stanu zdrowia oraz indywidualnej możliwości zmiany czy poprawy stylu życia. Ogólnie rzecz biorąc, osobie, która po raz pierwszy korzysta z zabiegów, poleca się serię 6 do 10 w ciągu kilku tygodni. Jest to Program Wspierający Zdrowie.

Wizyty mogą się w tym czasie odbywać z częstotliwością raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie, do jednego razu w miesiącu lub rzadziej. Następnie zmniejsza się częstotliwość aż do minimum, gdy klient przechodzi do Programu Podtrzymującego Zdrowie. Wtedy zaleca się wizyty na przełomie pór roku, czyli około cztery razy do roku np. jedna wizyta co trzy miesiące.

6. Jak wyglądają warunki sanitarne?

Wszystkie części używane podczas zabiegów są całkowicie czyste, dezynfekowane przed i po każdym zabiegu. Poza tym większość terapeutów korzysta z części jednorazowego użytku, które wykluczają możliwość zakażenia się jednej osoby od drugiej. Proces oczyszczania wody zależy od rodzaju aparatu, ale najlepszy z nich zawiera trzy filtry oraz światło UV. Dwa pośród trzech filtrów likwidują w wodzie szkodliwe związki chemiczne, takie jak chlor czy toksyny, a światło UV unieszkodliwia około 99,9% bakterii oraz wirusów. System oczyszczania wody stosowany w tego typu sprzęcie jest jednym z najlepszych na świecie.

Terapia wodna jelita grubego jest jedną z najbardziej wartościowych, holistycznych metod wspomagających zdrowie dostępnych współczesnemu człowiekowi. Sama w sobie przynosi ulgę w wielu dolegliwościach i, co najważniejsze, jest integralną częścią holistycznego programu zdrowia.